100 lat Niepodległości

13 listopada 2018

W piątek 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski, 100 – lecie Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Uroczystość poprowadziła p. Zofia Sieczka, która dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości, przybliżając dzieciom wydarzenia sprzed 100 lat. Następnie swój występ zaprezentowały dzieci z grupy „Jeżyków”, podczas którego recytowały wiersz patriotyczny, śpiewały piosenki. O godzinie 11:11 dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. Aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas dzień uczestniczyliśmy także w Przedszkolnym Marszu ku czci naszego kraju. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.