DZIEŃ CHLEBA – ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIE

23 października 2023

W poniedziałek 16 października pani Magdalena Kolasa z grupy „Zielone Jabłuszka” przeprowadziła zajęcia koleżeńskie z okazji Dnia Chleba dla pań i dzieci z grupy „Cytrynki”.

Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb oglądając historyjkę pt. „Od ziarenka do bochenka”, poznały etapy produkcji chleba, bawiły się dobierając do siebie odpowiednią parę oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Dzieci zamieniły się w małych piekarzy. Poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba i bułek, wyrabiały ciasto, formowały bułki i obserwowały proces pieczenia. Na koniec chętnie zajadały się świeżym chlebem i bułkami.