DZIEŃ PSZCZÓŁ

27 maja 2024

Dnia 17 maja pani Aneta Działak z grupy „Cytrynki” poprowadziła zajęcia koleżeńskie dla pań i dzieci z grupy „Morelki”. Na zajęciach tych dzieci miały okazję zgłębić fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się o budowie tych pracowitych owadów oraz o sposobach, w jaki się komunikują. Poznały również różnorodne produkty, które tworzą pszczoły.

Podczas zajęć dzieci angażowały się w różne aktywności edukacyjne i zabawy. Utrwalały pojęcia przestrzenne, przeliczały i odzwierciedlały ilość wyrzuconych na kostce oczek. Poprzez umieszczanie pszczółek w ulu za pomocą pęsetki, dzieci rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność manualną.

Zabawy ruchowe polegały na zbieraniu nektaru z kwiatów, co nie tylko wprowadzało element rywalizacji, ale również pozwalało dzieciom lepiej zrozumieć pracę pszczół. Miały także okazję degustować miód, co było wyjątkowym doświadczeniem smakowym.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały pszczółki z rolek po papierze toaletowym, co rozwijało ich kreatywność i zdolności manualne.