Wizyta podróżnika

31 października 2023

Dnia 19 października dzieci z grupy „Jagódki” odwiedził pan Zbigniew Ścisłowicz, który w 2012 roku wybrał się na Czarny Ląd, celem zdobycia najwyższego afrykańskiego szczytu – Kilimandżaro. Spotkanie to zostało zorganizowane przez panią kierownik Biblioteki Gminnej Martynę Kędzior w ramach akcji „Czytamy Dzieciom”.

Podczas spotkania pan Zbigniew przedstawił ciekawą prezentację ze swojej podróży. Opowiedział również o swoim pobycie w wiosce Masajów, obyczajach, tańcach i codziennym życiu tego afrykańskiego ludu. Zdradził nam, że najsmaczniejszą kawę pił wśród Masajów ze świeżo mielonych ziaren.

Nasz gość na spotkanie przyniósł liczne rekwizyty i pamiątki z wyprawy, które dzieci mogły obejrzeć i dotknąć.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy panu Zbyszkowi za ciekawą lekcje i miłe spotkanie.