12 września 2018

Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym mieści się w przestronnym, pięknym, kolorowym budynku przy ulicy Kościelnej 21. Został oddany do użytku 1 września 2021r.

Od września 2022r. W placówce funkcjonują 4 grupy wiekowe:

3- latki ,,Cytrynki”

4- latki ,,Zielone Jabłuszka”

5- latki ,,Malinki”

6- latki ,,Jagódki”

oraz grupa projektowa dzieci od 3 do 6 lat ,,Smaczusie”, w której realizowany jest projekt pod nazwą :

,,Nasze przedszkole to placówka przez duże ,,P” – najlepsze miejsce dla rozwoju Twojego dziecka Drogi Rodzicu.

Motto, które nam przyświeca najlepiej oddaje to, co chcemy przekazać Waszym Dzieciom.

Sala gimnastyczno – rekreacyjna

Duża sala gimnastyczna( marzenie wszystkich dzieci od wielu lat) zapewnia rozwój ruchowy dzieci, zabawy korekcyjne, występy artystyczne dzieci, przedstawienia teatralne. Podczas organizowanych zabaw i ćwiczeń ruchowych dzieci mogą zaspokoić swoją potrzebę ruchu i aktywności.

W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe dla wszystkich grup:

• rytmiczno- ruchowe
  • zabawy logopedyczne
  • zajęcia teatralne
  • warsztaty plastyczno- techniczne
  • zajęcia z języka angielskiego
  • zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

Życzliwa atmosfera

Wszyscy pracownicy placówki- pedagogiczni i niepedagogiczni dbają o przyjazną dziecku atmosferę. Swoją życzliwością uśmiechem i szacunkiem wspierają każdego przedszkolaka, cieszą się z ich sukcesów, rozwiązują jego ,,małe i duże smuteczki”. Swoją codzienną pracą tworzą warunki do zabawy i nauki.

Lokalizacja

Placówka usytuowana jest w spokojnym, zalesionym, zielonym miejscu z daleka od szosy i szumu samochodów. Do budynku prowadzi alejka wśród brzozowego lasku. Przed budynkiem znajduje się przestronny parking otoczony zielonymi klombami. Dzieci mają możliwość korzystania z ogrodzonego placu zabaw na którym usytuowana jest również ,,górka śnieżna”. Obok przedszkola ,,zamieszkały” bociany, sarenki, wiewiórki, które dzieci mogą obserwować przez okna budynku lub podczas zabaw na powietrzu.

Smaczne i urozmaicone posiłki

W przedszkolu przestrzegamy zasad zdrowego żywienia, jednocześnie uwzględniając indywidualne potrzeby dzieci. Realizujemy programy propagujące zdrowe żywienie ogólnopolskie oraz własne- pisane na potrzeby placówki.

Co nas wyróżnia?

Doświadczona Kadra

Zainteresowania i potrzeby naszych wychowanków są nam znane- dlatego w zabawie, zajęciach, zajęciach dodatkowych, zajęciach z edukacji włączającej możemy zapewnić dzieciom naukę i zabawę, rozwój emocjonalny, psychiczny i fizyczny, rozwój zainteresowań i zdolności. Rodzice i Nauczyciele czuwają wspólnie nad harmonijnym rozwojem dzieci, wspierają się wzajemnie i współpracują ze sobą.

Edukacja włączająca

Ramowe rozkłady Dnia
Kalendarz imprez i uroczystości
Procedury Bezpieczeństwa