12 września 2018

W naszym przedszkolu w roku 2018/2019 funkcjonują trzy oddziały, są to: grupa Krasnale – dzieci 3-4-letnich, grupa Żabki – dzieci 6-letnie oraz grupa Jeżyki– dzieci 5-letnie. Dzieci podczas zabaw mogą korzystać z bogatej oferty zabawek, gier, układanek, puzzli, mini-pussów, jak również ze specjalnie zorganizowanych kącików tematycznych. Każdego roku organizowane są w placówce kiermasze bożonarodzeniowe i wielkanocne. Ozdoby świąteczne i dekoracje przygotowywane są własnoręcznie przez dzieci i nauczycielki.

Wykonane ozdoby są rozprowadzane np. jako podziękowania dla przyjaciół, sponsorów lub zaproszonych gości na terenie gminy i powiatu, co stanowi promocję naszego przedszkola. Na przełomie maja i czerwca – w sobotę organizowane są rodzinne pikniki. Dzień ten wypełniony jest licznymi atrakcjami oraz jest to czas na podsumowanie konkursów przedszkolnych i zewnętrznych. Przedszkolaki prezentują swoje aktorsko-wokalne zdolności, umiejętności taneczne i językowe oraz prezentują modę na lato.

Po artystycznych przeżyciach rodzice, opiekunowie, rodzeństwo naszych milusińskich zapraszani są na grillowanie smakołyki przygotowane przez przedszkolną kuchnię.

W 2004 roku powstał w przedszkolu Teatr Rodzica PALUSZEK założony i prowadzony przez naszą- byłą już- nauczycielkę p. Annę Tołwińską (od roku 2012 kontynuuje pracę z Teatrem – pani Monika Sławińska przy współpracy z panią Anetą Działak). Przedstawienia odbywają się w miarę możliwości czasowych występujących Rodziców, dwa razy do roku: na Mikołajki i z okazji Dnia Dziecka, a Rodzice własnoręcznie przygotowują scenografię i kostiumy oraz poświęcają swój czas po pracy na próby, które niejednokrotnie trwają około miesiąca. Od 2007 roku jesteśmy organizatorami Gminnych Przeglądów Teatrzyków Dziecięcych a od 2015 roku Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej. Przeglądy odbywają się raz do roku wraz z nadejściem wiosny. Hasła przeglądów jest dostosowane do aktualnej tematyki, a atrakcyjne nagrody są dodatkową zachętą do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.