„Alicja w krainie czarów”

6 maja 2024

Dnia 24 kwietnia dzieci z grupy „Malinki” i „Jagódki” wzięły udział w krótkiej wycieczce do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, gdzie mogły obejrzeć spektakl pt. „Alicja w krainie czarów”. Celem tego wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań kulturą, sztuką oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji u naszych przedszkolaków. Podczas tego wydarzenia dzieci miały także okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznać zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

Spektakl „Alicja w krainie czarów” okazał się prawdziwą ucztą dla zmysłów naszych małych widzów. Wykreowane postacie Alicji, Kota, Kapelusznika, Królowej Kier i wielu innych fantastycznych postaci wraz z prawdziwą sceną, muzyką oraz bajecznie kolorowymi kostiumami, wciągnęły dzieci w świat pełen tajemnic i niezwykłych przygód.

Wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków, którzy dzięki niej mogli doświadczyć magii teatru oraz odkryć nowe światy pełne fantazji i przygód.