Andrzejki w przedszkolu

2 grudnia 2020

W poniedziałek 30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość (np. kto musi uważać na zdrowie, kto je za dużo słodyczy, kto musi uważać podczas przechodzenia przez jezdnię, do kogo pierwszy przyjdzie Mikołaj…) Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, losowania kolorów, wróżenia za pomocą wirującej butelki. Wróżby przyniosły wszystkim przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów andrzejkowych bardzo spodobał się wszystkim przedszkolakom.