ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

5 grudnia 2019

W piątek (29.11) nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.
Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były konkursami i tańcami przy muzyce.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej,wesołej zabawy.