CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – CZYTA WÓJT GMINY

1 marca 2021

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu człowieka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza.

Nasze przedszkole w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” stara się szerzyć nawyki czytelnicze wśród przedszkolaków. Nauczyciele codziennie o określonej porze czytają dzieciom bajki. Do przedszkola zapraszani są także goście, którzy poprzez czytanie zachęcają do częstego sięgania po książkę. Aby wesprzeć akcję nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, Wójt Gminy Skarżysko Kościelne – Pan J. Bryzik wraz z panią T. Banaszczyk – kierownik biblioteki. Pan Wójt czytał dzieciom bajkę „O dzielnym Krawczyku”, rozmawiał z dziećmi na temat zawartych tam treści. Spotkanie czytelnicze z Panem Wójtem cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki upominek, a pani Teresa wypożyczyła dzieciom książki z biblioteki.