Cała Polska Czyta Dzieciom

3 listopada 2021

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jest to kampania, która zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój.
W naszym przedszkolu nauczycielki i zaproszeni goście systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Z tej okazji 21 października przedszkolaków z grupy „Jagódki” odwiedziła pani Teresa Banaszczyk – kierownik Biblioteki Gminnej, która rozpoczęła całą akcję i przeczytała książkę pt. „Przyjaciele na zawsze”, a 28 października pani Zofia Sieczka – emerytowany nauczyciel, która przeczytała bajkę „Leśne przygody Reksia”. Spotkania czytelnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Dzieci podziękowały Paniom za odwiedziny, wręczając drobne upominki.
Był to bardzo mile spędzony czas 🙂
Zachęcamy również rodziców aby włączyli się do tej akcji. Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślą przyszłość dziecka.