Dni sportu – Dzień Dziecka w przedszkolu

2 czerwca 2021

W dniach od poniedziałku do środy nasze przedszkolaki zamieniły się w małych sportowców. Dzieci doskonale wiedzą, że sport to zdrowie i uwielbiają aktywność na świeżym powietrzu, dlatego Europejski Tydzień Sportu nie mógł przejść u nas bez echa. Wszystkie grupy brały udział w różnych sportowych zadaniach. Wspólnie tańczyły w rytm muzyki, wykonywały ćwiczenia rozgrzewające i sprawnościowe.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu dzieci spędziły również bardzo aktywnie, biorąc udział w zawodach sportowych oraz zabawach ruchowych. Dzieci miały możliwość wykazania się w różnych sportowych konkurencjach m.in. rzucanie woreczkiem do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą i wiele innych ciekawych konkurencji. Były również tańce, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z balonami. Wszyscy dobrze się bawili, głośno dopingując swojej drużynie. Ostatecznie wygrały wszystkie dzieci, bo to przecież było ich święto i nikt nie mógł przegrać. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień
wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i niespodzianek …

Z tej okazji Wójt Gminy J. Bryzik wraz z panią sekretarz oraz panią skarbnik odwiedzili nasze przedszkole, by osobiście złożyć życzenia najmłodszym przedszkolakom oraz wręczyć im słodkości i kolorowe baloniki. Każda grupa otrzymała także upominki od Rady Rodziców.  Na zakończenie zostały rozstrzygnięte dwa konkursy „Zimowe zabawy na śniegu” oraz „Koszyczek wielkanocny”. Laureaci otrzymali nagrody niespodzianki.