Dzień Brązowy i Dzień Pieczonego Ziemniaka

6 października 2021

30 września obchodząc w naszym przedszkolu „Dzień Brązowy” oraz „Dzień Pieczonego Ziemniaka” rozpoczęliśmy serię kolorowych dni. Tego dnia w strojach dzieci i nauczycieli dominował kolor brązowy. Przedszkolaki spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyły w grach, zabawach i konkurencjach sprawnościowych, w których w roli głównej wystąpił ziemniak. Dzieci „sadziły ziemniaki”, biegały slalomem, rzucały do celu, zamieniały się w kelnerów przenosząc ziemniaka na drewnianej łyżce oraz brały udział w zabawie pt. „Gorący ziemniak.”. Dzięki paniom kucharkom na zakończenie uroczystości, upieczony ziemniak pojawił się na talerzach dzieci. Uwierzcie na słowo, był pyszny :).

Po powrocie do sali dzieci stworzyły portret misia oraz same zamieniły się w „brązowe niedźwiadki”. Dzień był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.