Dzień Dyni i Dzień Pomarańczowy

3 listopada 2021

W ostatni październikowy czwartek w przedszkolu od samego rana dominował kolor pomarańczowy, a to z powodu DNIA DYNI I DNIA POMARANCZOWEGO.
Z tej okazji w każdej grupie nie mogło zabraknąć pomarańczowych dyń i marchewek. Przedszkolaki przeliczały i segregowały przyniesione warzywa, bawiły się przy piosenkach. Poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Nie zabrakło również licznych konkurencji oraz zagadek słownych. Przy okazji utrwalono wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw, a także sposobów ich przetwarzania. Podczas obiadu mieliśmy też okazję spróbować pysznej „pomarańczowej” zupy z dyni, którą przygotowały panie kucharki. ?
Ponadto na zakończenie zajęć każda grupa wykonała piękne „pomarańczowe” prace. Dzień upłynął każdej grupie bardzo przyjemnie i dostarczył przedszkolakom dużo radości.