DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU

21 października 2019

15 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Panią Edytę Niziołek oraz Panią sekretarz Gminy Monikę Mączyńską. Na uroczystości nie zabraklo także emerytowanych pracowników przedszkola.

W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki z grupy „Krasnali” i „Jeżyków” przygotwane przez panią Zofię Sieczkę, Kingę Markiewicz oraz Monikę Sławińską. Mali artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników przedszkola.  Dzieci tańcem, śpiewem i wierszem wyrazily swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Następnie z uśmiechem dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty. Nie mogło również obejść się bez pamiątkowych, grupowych zdjęć.

Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Barbara Kocia , która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu wszyscy spędzili bardzo miło.