DZIEŃ JABŁKA

10 października 2023

Dnia 28 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.

To był bardzo ciekawy dzień. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, tańczyły „jabłkowy” taniec. Próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, oraz uczestniczyły w zabawach grupowych. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek i porównywanie wielkości. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną. Takie „dni tematyczne” zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.