DZIEŃ NIEBIESKI – DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

30 maja 2022

Święto Niezapominajki obchodzone jest 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki – niezapominajki. My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę później, bo 26 maja. W naszym przedszkolu był to również „Dzień Niebieski”. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym. Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta. Dzieci rozwiązywały zagadki o kwiatkach, słuchały opowiadania o „Niezapominajce”, bawiły się i tańczyły przy piosenkach, szukały przedmiotów w kolorze niebieskim, dobierały takie same przedmioty parami i robiły różnorodne prace plastyczne. Na zakończenie grupa „Jagódki” wspólnie z panią Magdaleną Wesołowską zasadziła sadzonki niezapominajek w przedszkolnym ogródku. Będą nam one przypominać, jak ważne jest dbanie o przyrodę.