Dzień Pluszowego Misia

30 listopada 2019

W dniu 25.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Głównym celem popularyzacji w naszym przedszkolu tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś. Tego dnia prawie wszystkie dzieci przyszły do przedszkola z ulubionymi „misiowymi” przytulankami. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie maluchy obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”.

Przedszkolaki opowiadały także o swoich pluszowych przyjaciołach, oraz przypomniały sobie bajki w których głównymi bohaterami są właśnie misie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano także wiele atrakcji: zabawy, konkursy, zabawy przy piosenkach „Pluszowy miś”, „Jadą ,jadą misie”, zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami oraz ciekawe prace plastyczno – techniczne.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.