DZIEŃ POMARAŃCZOWY w „Smakusiach”, „Cytrynkach” i „Zielonych Jabłuszkach”

24 października 2022

21 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy. Wszystkie przedszkolaki w swoich strojach miały coś pomarańczowego.

W tym dniu podczas zajęć dominowała tematyka związana z kolorem pomarańczowym. Dzieci odkrywały, w jaki sposób pozyskać ten kolor mieszając ze sobą farbę żółtą i czerwoną, układały „marchewkowe” puzzle w formie obrazka oraz z naturalnych warzyw, poznawały przedmioty w kolorze pomarańczowym, kodowały, tworzyły zbiory z pomarańczowych warzyw oraz barwiły pestki dyni. Nie zabrakło też pysznej marchewkowej surówki oraz soku. Do wykonania pomarańczowych prac dzieci wykorzystały różne techniki, używały: bibuły, papieru kolorowego, plasteliny, farb i drucików kreatywnych.