DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU

6 listopada 2019

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Ten dzień w Przedszkolu Samorządowym obchodziły „Jeżyki, „Pszczółki” i „Krasnale”.

 We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci wspólnie odgadywały piosenki z bajek,  uczestniczyły w zabawach ruchowych  przy muzyce i w różnego typu konkursach, a także układały „bajkowe” puzzle.

Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na koniec
dzieci  kolorowały postacie z bajek . W nagrodę za udział w zabawach i konkursach przedszkolaki otrzymały książeczki do kolorowania oraz pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie wszystkich przedszkolaków odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.