Dzień Postaci z Bajek

9 listopada 2020

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Postaci z Bajek.

Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zabawa „Bajkowe Postacie”, w czasie której odwiedziła przedszkolaków Królewna Śnieżka oraz Czarownica dostarczyła dzieciom niesamowitych wrażeń. Nie zabrakło także zabaw tanecznych oczywiście przy piosenkach znanych z bajek, a na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wykonały pracę plastyczną na temat „Moja ulubiona bajka”.