DZIEŃ SOKU W PRZEDSZKOLU

9 marca 2020

Zdrowe odżywianie może być smaczne i ciekawe, dlatego 28 lutego zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Soku”.

Na początku dzieci zastanawiały się, z czego można zrobić sok. Później nazywały owoce i warzywa  z których następnie powstały trzy pyszne soki: czerwony, zielony i pomarańczowy. Kolejne owoce i warzywa znikały w magicznej maszynie – sokowirówce, zmieniając się w pyszny i zdrowy sok. Pani   Agnieszka  zachęcała wszystkich , aby codziennie spożywać owoce i warzywa, również w postaci pysznych i zdrowych soków. Później nadszedł czas na degustację. Przedszkolaki mogły również skosztować pomarańczę, marchewkę oraz ogórka nie tylko w postaci soku, chętnych nie brakowało?Było pysznie i zdrowo.