DZIEŃ SPORTU

30 maja 2022

Jednym z założeń wychowania przedszkolnego jest stwarzanie dzieciom warunków do rozwijania i doskonalenia wszelkich aktywności związanych z ruchem i sportem. W naszym przedszkolu dzieci regularnie, w ciągu roku szkolnego, biorą udział w zabawach ruchowych, grach sportowych, spacerach, ćwiczeniach gimnastycznych oraz zajęciach organizowanych na świeżym powietrzu.

W środę 25 maja dodatkowo, nasza placówka wzięła udział w obchodach Dnia Sportu, organizując gry i zabawy sportowe w ogrodzie przedszkolnym. Celem było promowanie zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych wśród dzieci. Rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód, wyścigi z szarfą, zabawy z piłką, skakanką i chustą animacyjną, to niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem pokonywały sportowe wyzwania. Wszyscy doskonale się bawili, a każdy uczestnik został nagrodzony brawami. Nie liczyły się osiągnięcia, tego dnia każdy był zwycięzcą. Postawiliśmy na wspólną zabawę i miłą atmosferę bez elementów rywalizacji.