DZIEŃ ŻÓŁTY

29 listopada 2023

Dnia 24 listopada w przedszkolu zrobiło się bardzo żółto. Dzieci wraz z nauczycielami świętowały Dzień Koloru Żółtego. We wszystkich grupach zajęcia dotyczyły koloru żółtego – dzieci szukały przedmiotów w tym kolorze, bawiły się „wesołymi” balonami, brały udział w zabawach badawczych, gdzie poprzez zmysły rozpoznawały żółte owoce, oglądały ilustracje przedmiotów w kolorze żółtym, opisywały je, przeliczały, dzieliły na sylaby, wyodrębniały głoski, klasyfikowały, układały przedmioty rosnąco i malejąco, brały udział w sportowych konkurencjach oraz wykonały piękne żółte prace z wykorzystaniem różnych technik. Był to kolejny dzień z cyklu „KOLOROWYCH DNI” w naszym przedszkolu, który minął w miłej atmosferze.