Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – wizyta pani policjantki

15 lutego 2021

11 lutego obchodzony jest  Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To bardzo ważny numer telefoniczny, o którym powinien wiedzieć każdy człowiek, nawet ten najmniejszy. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. W tym dniu zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, które poprowadziła pani M. Wesołowska. Zajęcia miały charakter prezentacji i zabawy, a dzięki informacjom przekazanym w ich trakcie, często dzieci będą w stanie skutecznie wezwać pomoc.

Tego dnia odwiedziła nas także pani policjantka. W czasie spotkania dzieci wysłuchały informacji na temat zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Pani Policjantka opowiedziała o tym, jak należy zachować się w razie niebezpiecznych sytuacji i w jaki sposób wezwać pomoc dzwoniąc na numer 112. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorem oraz jakich informacji mu udzielić. Dzieci odgadywały w jakich zdarzeniach potrzebna jest straż pożarna, ambulans, a w jakich policja. Pani Policjantka zaznaczyła także jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa dzieci jest prawidłowe zapięcie fotelika przed jazdą samochodem, a także przypomniała dzieciom, czego nie wolno robić bawiąc się w czasie zabaw zimowych.

Musimy przyznać, że to była bardzo ciekawa lekcja. Na koniec spotkania dzieci wręczyły pani podziękowanie oraz własnoręcznie wykonanego kwiatka.