Europejski Tydzień Sportu

4 czerwca 2019

W maju  w dniach 26.05.-01.06. 2019r obchodzony jest „Europejski Tydzień Sportu”. Celem tych działań jest miedzy innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. 

Nasze przedszkole już po raz kolejny włączyło się do tej akcji organizując szereg działań promujących aktywność ruchową. Dzieci przez kilka dni poznały różne formy aktywności ruchowej. Tańczyły, konkurowały i rywalizowały.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach „Zumby”. Spotkanie poprowadziła instruktorka fitness Urszula Boy, która przygotowała dla dzieci wspaniałe przeboje i układy taneczne. Dzieci bardzo chętnie wykonywały polecenia gościa, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i atmosferze jaka panowała podczas zabawy. Zumba pozwoliła przekonać przedszkolaków, że aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, ale również taniec oraz świetna i bezpieczna zabawa.
            Najstarsze dzieci wraz z wychowawcą wybrały się do Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym, gdzie postanowiły spróbować swoich sił w „Mini zapasach”. Spotkanie poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego – pan Bogusław Kabała. Zwycięzcy „mini zapasów” zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
            W piątek 31 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości, uśmiechu dziecka oraz tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Tego dnia nie zabrakło również artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci miały okazję do zaprezentowania swojej sprawności fizycznej, wykonując poszczególne konkurencje sportowe takie jak np: slalom z piłką, sadzenie ziemniaków itp. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, dopingów koleżanek i kolegów, ale przede wszystkim była to wspaniała zabawa. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się także chusta animacyjna. 

Zabawa była wyśmienita, a dzieci pełne wrażeń, emocji, radości i zadowolenia wróciły do swoich sal.