FIOLETOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

12 października 2018

Dnia 9 października nasz ,,kolorowy kalendarz” zatrzymał się na kolorze fioletowym. Tego dnia, każdy w swoim ubiorze posiadał akcent fioletowy. Każda z grup wzięła udział w mocno fioletowych zajęciach. Dzieci z grupy „Żabek” i „Jeżyków”  tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki w kolorze fioletowym. Dzieci z najmłodszej grupy wyszukiwały fioletowych zabawek w sali, uczestniczyły w zabawach z kolorem fioletowym oraz malowały farbami. Ponieważ kolor fioletowy jest kolorem pochodnym, dzieci w tym dniu miały możliwość eksperymentowania. Poprzez zabawę dzieci odkryły, że łącząc kolor czerwony i niebieski można wyczarować kolor fioletowy. Dzień ten był pełen pozytywnych emocji i uczuć.