I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH

6 lutego 2023

Ferie zimowe w przedszkolu to przerwa od zajęć dydaktycznych, ale nie od dobrej zabawy. Na ten czas zaplanowano dla dzieci szereg ciekawych zajęć i zabaw.  W pierwszym tygodniu ferii dzieci brały udział w zabawach ze śniegiem na placu przedszkolnym, robiły sztuczny śnieg z użyciem pampersów i barwnika oraz pianki do golenia i sody, bawiły się zmieniającą stan cieczą newtonowską, przeprowadzały doświadczenia z powietrzem wykorzystując suszarkę, balony, słomki, butelki i wodę, lepiły i malowały bałwanki, tworzyły zimowe krajobrazy wykorzystując różne techniki. Brały udział w zabawach muzycznych, które kształciły poczucie rytmu, rozwijały słuch i wyobraźnię muzyczną, dostarczały wiele radości oraz wzmacniały więzy między rówieśnikami. Realizowano również tematykę Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt.: „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci poznały różne źródła dymu oraz dowiedziały się w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy palą przy nich dorośli.