III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. „Piosenka o Zdrowiu”

9 maja 2019

Dnia 7 maja w naszym przedszkolu odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Piosenka o zdrowiu”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia, aktywizowanie środowisk przedszkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Tematem prezentowanych piosenek były zasady zdrowego żywienia, aktywność fizyczna, higiena osobista, szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Adresatami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do przedszkoli i szkól na terenie Gminy Skarżysko Kościelne.

Na wstępie, pani dyrektor Barbara Kocia serdecznie przywitała zgromadzonych gości i uczestników konkursu. Następnie prowadząca uroczystość pani Magdalena Kolasa zaprosiła do zaprezentowania programu artystycznego jaki przygotowały dzieci poszczególnych grup pod kierunkiem swoich pań. W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grzybowej Górze, Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim, Szkoły Podstawowej w Majkowie oraz dzieci z naszego przedszkola ze wszystkich grup wiekowych.

Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych:  3-4-latki oraz 5-6-latki.

Jury w składzie: Monika Mączyńska – sekretarz Urzędu Gminy, Teresa Banaszczyk -– kierownik biblioteki, Agata Gula –  kierownik GOPS oraz Iwona Półtorak – kościelna, po wysłuchaniu wszystkich piosenek przedszkolaków ogłosiło werdykt: 

Kategoria wiekowa 5-6-latki

I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało piosenkę pt. „Zdrowym być”. Opiekunem grupy była pani Aneta Działak.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Majkowie. Chłopiec zaśpiewał piosenkę pt. „Sport to zdrowie”. Opiekunem grupy była pani Ilona Lewandowska.

III miejsce –  Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało piosenkę pt. „Mleko i przetwory”. Opiekunami grupy były panie: Kinga Markiewicz i Zofia Sieczka.

  

Kategoria wiekowa 3-4-latki

 I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenkę pt. „Oj dana, oj dana”. Opiekunem grupy była pani Agnieszkę Grzebuła.

II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Przepis na zdrowie”. Opiekunami grupy były panie: Monika Sławińska i Magdalena Kolasa.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jarzynowa gimnastyka”. Opiekunem grupy była pani Małgorzata Więcław.

 

Wyróżnienia:

  1. Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim. Dzieci zaśpiewały utwór pt. „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. Opiekunem grupy była pani Andżelika Kocia.

 

  1. Szkoła Podstawowa w Majkowie z piosenką pt. „Smaczne warzywa”. Opiekunem grupy była pani Ilona Lewandowska.

Szczególne wyróżnienie otrzymał chłopiec ze Szkoły Podstawowej w Majkowie, który zaśpiewał piosenkę pt. „Sport to zdrowie”.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary dla każdej grupy ufundowane przez Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym oraz Wójta Gminy. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie dzieci do występów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.