Jasełka w kościele

7 stycznia 2019

W niedzielę 6 stycznia zgromadzeni w kościele parafialnym w Skarżysku Kościelnym przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą dzieci z grupy „Żabek” i „Jeżyków” , które w piękny, dziecięcy sposób przedstawiły historię narodzin Jezusa. Dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem pań: A. Działak, Z. Sieczki i K. Markiewicz. Zebranych gości przywitał ksiądz proboszcz – Marian Czajkowski, p. dyrektor Barbara Kocia oraz Wójt Gminy – Jacek Bryzik.

Przedszkolaki w pięknych strojach śpiewały i recytowały wiersze, co było to dla nich ogromnym przeżyciem. Klimat wigilijnej nocy podkreślił świąteczny wystrój kościoła oraz  kolędy i przepiękne, wzruszające pastorałki.  Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Wspaniała gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat naszej świątyni sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych, którzy nie szczędzili braw i miłych gestów. 

Po zakończonym przedstawieniu dzieci zostały obdarowane słodyczami i faworkami, upieczonymi specjalnie na tę okazję przez jedną z babć naszych przedszkolaków. Słowa uznania oraz serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył małym artystom i ich paniom ksiądz proboszcz oraz pani dyrektor naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że występ przedszkolaków na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz ich najbliższych.