JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

8 stycznia 2020

Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.

Również w tym roku nasze przedszkole zorganizowało inscenizację związaną z biblijną i ludową tradycją Bożego Narodzenia obrazującą narodziny Chrystusa – „ Jasełka”.

Przedstawienie przygotowały dzieci 6-letnie z udziałem 5 -latków pod kierunkiem Pani Zofii Sieczka, Moniki Sławińskiej, Kingi Markiewicz i Magdaleny Wesołowskiej. Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, Trzech Króli, pastuszków, gwiazdeczek,  oraz aniołków. Swoistego uroku występom dzieci dodała piękna scenografia, żłobek z siankiem i odpowiednie oświetlenie. Wspólny śpiew pięknych kolęd i pastorałek wprowadził wszystkich  zebranych  w świąteczny nastrój.

 Swój program dzieci zakończyły wspólnym kolędowaniem. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do stołu zastawionego słodkościami i dzielili się wrażeniami.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. W świadomości naszych dziadków Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości.

Grono pedagogiczne przedszkola dziękuje  Panu Wójtowi za przybycie (z Małżonką), życzenia i słodkości dla aktorów… Dziękujemy, że z nami byli zaproszeni Goście: Pani Edyta Niziołek – przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych, Pani Maria Piwowarska – emerytowana dyrektor naszego przedszkola, Pani Teresa Banaszczyk – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej…Dziękujemy Oli Dziewit – która swoim pięknym głosem uświetniła uroczystość….Dziękujemy naszym Rodzicom i przybyłym Gościom …. Dziękujemy naszym pozostałym Pracownikom przedszkola: paniom: Anecie, Magdzie K., Gosi, Eli, Danusi, Agnieszce A., Agnieszce p., Joli, Basi, Halince, panu Markowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tej świątecznej atmosfery…Dyrektor Przedszkola – Barbara Kocia dziękuje Pani dyrektor Szkoły Podstawowej za udostępnienie sali…