Kodowanie i programowanie z robotem Photon

29 maja 2023

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci z grupy „Smakusie”, „Cytrynki” i „Malinki” kodowały i programowały poprzez zabawę. Zabawa ta uatrakcyjniona była poprzez wykorzystanie robota Photona. Przedszkolaki przy pomocy pani Magdaleny Kozłowskiej programowały robota za pomocą tableta. Stawiając robotowi zadania określały jego ruch, wydawanie dźwięku i zmianę czułek na wyznaczony kolor.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci zainteresowane dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia.

Drukarkę 3d, robota z oprogramowaniem oraz szkolenia nauczycieli z TIK pomocne w zajęciach z robotem i drukarką sfinansowano z Funduszy Europejskich w ramach projektu <<Rozwój edukacji przedszkolnej w Skarżysku Kościelnym>>