KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK ORAZ WIGILIA

28 grudnia 2023

Dnia 21 grudnia pod kierunkiem pani Martyny Zawiszy odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 23 dzieci. Rozpoczęła go pani dyrektor – Barabara K. składając wszystkim świąteczne życzenia.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe w składzie: pani Martyna Kędzior – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarżysku Kościelnym, pani Beata Rybarczyk – Czajkowska – animator w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarżysku Kościelnym i pan Cezary Nowak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Poziom konkursu, jak orzekło jury, był wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów:

KATEGORIA 3-4 LATKI

I miejsce: Tomasz W. (grupa „Zielone Jabłuszka”)

II miejsce: Karolina S. (grupa „Cytrynki”)

III miejsce: Aleksandra B. i Lena P. (grupa „Zielone Jabłuszka”)

KATEGORIA 5-6 LATKI

I miejsce: Kalina K. (grupa „Jagódki”)

II miejsce: Laura S. i Marta B. (grupa „Jagódki”)

III miejsce: Aleksandra W. (grupa „Malinki”) i Wiktor R. (grupa „Jagódki”)

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia i rozpoczęliśmy przedszkolną Wigilię.