Marcowe teatrzyki

1 kwietnia 2019

W marcu nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia dwóch przyjezdnych teatrzyków „O Króliczku Wędrowniczku” oraz „Złośliwości jej królewskiej mości”. Pierwszy spektakl opowiadał o króliku, który wyruszył w świat nawiązując wiele nowych przyjaźni. Z każdej znajomości płynęło do naszych przedszkolaków przesłanie o treści profilaktyczno – edukacyjnej. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale również aktywnie w nim uczestniczyły poprzez ruch, śpiew i ćwiczenie umysłu.

Spektakl „Złośliwości jej królewskiej mości” dotyczył zasad dobrego wychowania, które uczone od najmłodszych lat, stają się stylem życia i nie są dla dzieci problemem czy przykrą powinnością. Aktorzy mając duże doświadczenie w pracy z dziećmi umiejętnie wciągnęli widzów w świat baśni oraz wzbudzili w dzieciach empatię i współczucie. Widowisko miało szybką akcję, dowcipne dialogi oraz piękne stroje i scenografię. To wszystko wpłynęło na niezwykle pozytywny odbiór wśród dzieci.