OGÓLNE INFORMACJE

14 września 2018

W naszym przedszkolu w roku 2019/2020 funkcjonują trzy oddziały, są to: grupa Jeżyki – dzieci 6-letnie, grupa Krasnale – dzieci 4-5-letnie oraz grupa Pszczółki – dzieci 3-4-letnie. Dzieci podczas zabaw mogą korzystać z bogatej oferty zabawek, gier, układanek, puzzli, mini-pussów, jak również ze specjalnie zorganizowanych kącików tematycznych. Każdego roku organizowane są w placówce kiermasze bożonarodzeniowe i wielkanocne. Ozdoby świąteczne i dekoracje przygotowywane są własnoręcznie przez dzieci i nauczycielki. Wykonane ozdoby są rozprowadzane np. jako podziękowania dla przyjaciół, sponsorów lub zaproszonych gości na terenie gminy i powiatu, co stanowi promocję naszego przedszkola. Na przełomie maja i czerwca – w sobotę organizowane są rodzinne pikniki. Dzień ten wypełniony jest licznymi atrakcjami. Przedszkolaki prezentują swoje aktorsko-wokalne zdolności, umiejętności taneczne i językowe oraz prezentują modę na lato. Po artystycznych przeżyciach rodzice, opiekunowie, rodzeństwo naszych milusińskich zapraszani są na grillowanie smakołyki przygotowane przez przedszkolną kuchnię. Tradycją naszą stały się bale karnawałowe organizowane każdego roku pod innych hasłem, które w pewien sposób narzuca charakter stroju i dekoracji. Na balu wspólnie z naszymi przedszkolakami bawi się ich młodsze rodzeństwo i zaproszeni goście. Organizujemy atrakcyjne wycieczki, poprzez które dzieci poznają bliższe i dalsze otoczenie, atrakcje przyrody oraz ciekawe miejsca. Współpracujemy ściśle z Teatrem KUBUŚ w Kielcach, sceną MCK w Skarżysku – Kamiennej, sceną Fraszka w Radomiu uczestnicząc w przedstawieniach dla dzieci, w lekcjach teatralnych oraz w rozmowach o pracy z aktorami. W 2004 roku powstał w przedszkolu Teatr Rodzica PALUSZEK założony i prowadzony przez naszą nauczycielkę p. Annę Tołwińską (od roku 2012 kontynuuje pracę z Teatrem – pani Monika Sławińska przy współpracy z panią Anetą Działak). Przedstawienia odbywają się w miarę możliwosci dwa razy do roku: na Mikołajki i z okazji Dnia Dziecka, a Rodzice własnoręcznie przygotowują scenografię i kostiumy oraz poświęcają swój czas po pracy na próby, które niejednokrotnie trwają około miesiąca. Od 2007 roku jesteśmy organizatorami Gminnych Przeglądów Teatrzyków Dziecięcych a od 2015 roku Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej. Przeglądy odbywają się raz do roku wraz z nadejściem wiosny. Hasła przeglądów jest dostosowane do aktualnej tematyki, a atrakcyjne nagrody są dodatkową zachętą do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.