Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

27 września 2019

Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

i też swoje święto mają”.

 

W środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera.

Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Starszaki brały  udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz wręczyły pamiątkowe ordery .Maluchy uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale.

Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym słodkim poczęstunkiem.