Otwarcie nowego budynku przedszkola

10 grudnia 2021

W poniedziałek 6 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. poseł – Agata Wojtyszek, sekretarz województwa świętokrzyskiego  – Mariusz Bodo, starosta skarżyski – Artur Berus, wicestarosta – Anna Leżańska, członkowie zarządu powiatu – Katarzyna Bilska i Adam Ciok, sekretarz miasta Skarżyska – Bernard Antos, wójt gminy Skarżysko Kościelne – Jacek Bryzik, były wójt gminy – Zdzisław Woźniak, sekretarz gminy – Monika Mączyńska, skarbnik gminy – Magdalena Węgłowska, radni rady gminy Skarżysko Kościelne, dyrektor sanepidu – Anna Chrzanowska, komendant Powiatowej Komendy PSP w Skarżysku – Kamiennej – bryg. Marcin Machowski, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i mieszkańcy gminy Skarżysko Kościelne.

Całą uroczystość rozpoczęło przecięcie wstęgi, a następnie wszyscy zgromadzeni udali się na salę gimnastyczną przedszkola. Pani dyrektor – Barbara Kocia przywitała zebranych gości oraz przedstawiła historię naszego przedszkola. Podczas uroczystości wręczono podziękowania i statuetki „przyjaciołom przedszkola” oraz osobom, które przyczyniły się do powstania nowego budynku. Całą uroczystość umiliły występy naszych absolwentów oraz przedszkolaków przygotowanych przez panią Magdalenę Kolasę i Magdalenę Węgłowską. Na zakończenie uroczystości została wyświetlona prezentacja „Stare i nowe przedszkole” przygotowana przez panią Agnieszkę Adamczyk, po której dla wszystkich przygotowany został słodki „stół szwedzki” z ciastami upieczonymi przez pracowników przedszkola. Tort został upieczony przez mamę Antosia – panią Julitę Kwiatkowską.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości.