Pasowanie na czytelnika

3 czerwca 2019

Dnia 30 maja dzieci z grupy „Żabek” wybrały się do gminnej biblioteki, gdzie zostały uroczyście pasowane na czytelnika. Celem tego ważnego spotkania było zachęcenie przedszkolaków do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz czerpanie radości z umiejętności czytania.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez panią kierownik biblioteki – Teresę Banaszczyk, po czym nastąpił moment złożenia przysięgi oraz pasowania dzieci na czytelnika. Przedszkolaki obiecały szanować książki, dbać o nie i jak najczęściej z nich korzystać. Każdy nowy czytelnik otrzymał plakietkę, czekoladę oraz zakładkę do książki. Dodatkowe plakietki za systematyczne wypożyczanie książek otrzymali: Antoni Koneczny, Franciszek Koneczny, Gabriela Sieczka, Jan Chudzik, Tadeusz Chudzik, Piotr Adamczyk, Krzysztof  Nowek, Wiktor Węgłowski.

Najlepsi czytelnicy otrzymali medale, książki oraz dyplomy. Wśród nich znaleźli się: Oliwier Wiatr, Bartosz Augustyniak i Michał Zbroiński.