Pasowanie na Przedszkolaka

18 listopada 2020

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

Z racji pandemii wydarzenie miało inny charakter niż dotychczas, ponieważ odbywało się po raz pierwszy bez udziału rodziców. Nauczyciele oraz dyrekcja postarali się jednak wszystko uwieńczyć na zdjęciach i nagraniach, tak aby ten szczególny dzień dla dziecka mogli zobaczyć jego bliscy rodzice, dziadkowie.

W pierwszej części radosnego świętowania przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną. Wcielając się w prawdziwych małych aktorów recytowały wiersze  i śpiewały piosenki ilustrowane ruchem. W części oficjalnej wystąpiła pani dyrektor Barbara Kocia, która skierowała bardzo miłe słowa do przedszkolaków, po czym dokonała pasowania poprzez symboliczne położenie niebieskiej kredki na ramieniu każdego dziecka. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz rożek słodkości. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę z faktu, że od dziś są pełnoprawnymi przedszkolakami.