Piknik rodzinny

17 czerwca 2019

W sobotę 15 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny.

W miłej i rodzinnej atmosferze uczciliśmy Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzina była więc motywem przewodnim festynu.

Tegoroczną imprezę rozpoczęliśmy od występów naszych przedszkolaków, które zgłosiły się do ogłoszonego w przedszkolu konkursu na „Piosenkę dla mamy i taty”. W konkursie wzięło udział siedmioro dzieci: Aleksandra A., Anna P., Natalia B., Aleksander K., Zofia R., Gabriela S. oraz Krzysztof  N. Przedszkolaki śpiewając piosenki podziękowały swoim kochanym rodzicom za miłość, czułe serce i czas, jakim rodzice je obdarzają na wspólnej zabawie. Jury – uczestnicy pikniku, zdecydowało przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Aleksandra A.
II miejsce – Zofia R.
III miejsce – Aleksander K. i Natalia B.

W nagrodę dzieci otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz pluszowe maskotki.

W kolejnej części programu wystąpiły dzieci z poszczególnych grup wiekowych, które brały udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Piosenka o zdrowiu”.

Następnie zostały rozstrzygnięte tegoroczne konkursy: „Eko – Marzanna”, „Mój przyjaciel – pies”, „Zaprojektuj odblask”, „Dziecięca matematyka”.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne rodzinne grillowanie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy oraz modelowanie balonów.

Dla dzieci i ich rodziców piknik był okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Był również czasem wzruszeń i radości.

Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację imprezy serdecznie dziękujemy.