Pokaz tańca towarzyskiego

7 czerwca 2019

Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach z nauki tańca. Był to pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z MCK w Skarżysku Kamiennej Klubu Tańca Respect Dance – Tatiany Rojek-Figarskiej z mężem. Pani Tatiana oprócz tego, że jest znakomitą tancerką pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym.

Pokaz tańca dla naszych przedszkolaków był nowym doświadczeniem. Dzieci mogły zobaczyć tancerzy w tańcach latynoamerykańskich: cha- chy, pasodoble, jive, sambie i rumbie. Pani Tatiana bardzo ciekawie przybliżyła dzieciom pochodzenie oraz charakter poszczególnych tańców. Zadbała też o to, aby i przedszkolaki w tym dniu mogły potańczyć, co też uczyniły z wielką ochotą. Dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych kroków, które później chętnie prezentowały.

    Na koniec nie zabrakło również gorących braw, podziękowań oraz wspólnego zdjęcia.