Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

9 kwietnia 2019

Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2019. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, a współorganizatorami: Miejskie Centrum Kultury, Polski Czerwony Krzyż oraz Gmina Skarżysko-Kamienna.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i ich opiekunów na tematykę zdrowia, aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz propagowanie działań prozdrowotnych w środowisku przedszkolnym i szkolnym. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie wraz z opiekunami utworów muzycznych o tematyce zdrowotnej oraz nawiązujące do aktualnego Hasła Roku „Uniwersalne ubezpieczenie zdrowotne”. Tekst piosenki musiał być własny i po raz pierwszy wykonany na festiwalu.
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Jeżyków: Lena Pacek, Zuzanna Rafalska, Maja Salamaga i Krzysztof Nowek. Opiekunem grupy była Aneta Działak, która ułożyła tekst do piosenki „Zdrowym być”. Przedszkolaki za swój występ otrzymały gry planszowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy dzieciom odwagi scenicznej i zaangażowania.