Powitanie Wiosny

23 marca 2021

W poniedziałek 22 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy- powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych, wiosennych Gaików. Kiedy wszystko było już gotowe barwny korowód wyruszył na przedszkolny plac zabaw. Zebrane wokół Marzanny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ogrodzie przedszkolnym. Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.