PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

19 września 2023

W trosce o poprawienie bezpieczeństwa dzieci, w naszym przedszkolu w dniu 15.09.2023r. o godz. 10:30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci i pracowników przedszkola umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Ćwiczenia przeprowadził pan Paweł S., który zakres i przebieg działań uzgodnił z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi.