PRZEDSZKOLAKI NA BAJCE W MCK

21 stycznia 2020

Już po raz kolejny w tym roku szkolnym przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do MCK w Skarzysku- Kam na spektakl teatralny.

Celem wycieczki byłopobudzanie i wyzwalanie zainteresowań teatralnych, a także zapoznanie dzieci z piękną lekturą, światem bajek.

Tym razem obejrzały baśń pt. „ Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku.Dzieci były oczarowane piękną scenografią oraz strojami i rekwizytami, używanymi przez aktorów. Chętnie brały udział w przedstawieniu wspólnie śpiewając i naśladując ruchem treść baśni.

Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie. Świadczyły o tym rozmowy prowadzone przez dzieci po przedstawieniu w autokarze i przedszkolu.

Wycieczkę zaliczamy do jednej z najbardziej udanych. 🙂