Przedszkolaki pomagają bezdomnym zwierzętom

5 czerwca 2019

We wtorek 4 czerwca przedszkolaki z grupy „Jeżyków” odwiedziły społeczny dom pomocy „OSTOJA – PsiHOSTEL dla bezdomniaka”.

Przed wyjazdem w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt. Rodzice i dzieci wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie włączyli się w zbiórkę żywności.

Głównym założeniem i celem akcji było nie tylko przekazanie zebranej karmy, ale także uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje Ostoja, zobaczyły, jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów. Spotkanie ze zwierzętami sprawiło im wiele radości.

Wszystkim rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.