Przedszkolaki uczą się kodowania i programowania

11 czerwca 2021

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Kodowanie w przedszkolu zaczynamy od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola brały udział w takich zajęciach. Przedszkolaki programowały wykorzystując m.in. maty do kodowania, kolorowe kubeczki, krążki, karty pracy, mówiącego robota edukacyjnego wyposażonego w wiele funkcji czy ozobota.

Podczas zabaw z kodowaniem u dzieci kształtowane były takie umiejętności jak logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności, koncentracja uwagi, kreatywność. Aktywność z elementami kodowania i programowania to świetna zabawa oraz wartościowe zajęcia, które pozwalają kształtować przyszłość najmłodszych.

Dla naszych przedszkolaków była to świetna zabawa, dzięki której dzieci nauczyły się kompetencji przydatnych w nauce programowania.