Przedszkolaki w bibliotece i w salonie fryzjerskim

25 marca 2019

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przedszkolaki z grupy ,,Żabek” wybrały się do biblioteki, gdzie gościem była pani fryzjerka Magda Ceglińska. Pani Magda przeczytała dzieciom bajkę pt. „Samodyscyplina”, po czym opowiedziała na czym polega praca fryzjera, pokazała wszystkie potrzebne do tej pracy narzędzia i akcesoria. Przedszkolaki miały również okazję zobaczenia w jaki sposób wykonuje się fryzurę na „głowie treningowej”, na której uczą się początkujący fryzjerzy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki odwiedziły salon fryzjerski. Dzieci mogły usiąść na fotelu fryzjerskim, obejrzeć kącik do mycia włosów, czy zobaczyć ile różnych nożyczek, szczotek i grzebieni znajduje się w takim zakładzie.

         Wycieczka do zakładu fryzjerskiego była wspaniałą przygodą, dzięki której przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy fryzjera, i która zainspirowała je do zabaw w przedszkolu.

         Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie.