Quiz wiedzy „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

10 października 2023

Dnia 6 października w grupie dzieci 5 – letnich – „Malinki” odbył się QUIZ WIEDZY pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Celem quizu było poznanie poziomu wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa, utrwalenie prawidłowych i bezpiecznych zachowań w zabawie oraz zabawa z elementem rywalizacji.

Dzieci zostały podzielone przez nauczyciela na 3 zespoły: czerwony niebieski i zielony. Zadania jakie miały dzieci do wykonania były zróżnicowane. Składały się na nie takie zabawy jak: recytacja wiersza o ruchu drogowym, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, klasyfikowanie znaków, dopasowywanie właściwego numeru telefonu do pojazdu uprzywilejowanego, budowanie sygnalizatora świetlnego, wskazywanie atrybutów policjanta, strażaka i lekarza, ocenianie sytuacji poprzez wskazanie odpowiedniego emotikona oraz kolorowanie znaków drogowych.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą o zasadach ruchu drogowego i wyczerpująco odpowiadały na pytania. Ponieważ zwycięzca mógł być tylko jeden, wygrała drużyna zielona, przewagą 2 punktów. Gratulujemy wszystkim dzieciom i zachęcamy do udziału w różnych konkursach organizowanych na terenie przedszkola. Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy.