Spotkanie z pasjonatką malarstwa

1 kwietnia 2019

Nasze przedszkole bardzo aktywnie uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”. Aby uatrakcyjnić dzieciom to spotkanie z książką zaproszenie do naszego przedszkola przyjęła pani Halina Skrzeczyna – pasjonatka malarstwa. Nasz gość przeczytał dzieciom bajkę pt. „Równouprawnienie”. Wszystkie dzieci z  wielką uwagą wysłuchały opowieści, po czym podjęły rozmowę z naszym gościem na temat jego treści. Podczas spotkania pani Halina opowiedziała o swojej pasji jaką jest malarstwo oraz zaprezentowała swoje obrazy. Przedszkolaki dowiedziały się także, na jakich materiałach można malować oraz jakich narzędzi i przyborów używać do tworzenia obrazów.

Dzieci nawiązały z gościem bardzo dobry kontakt, co dało się zauważyć w ilości pytań, które zadawały swojemu gościowi. Było to bardzo cenne i miłe spotkanie. Wywarło na dzieciach duże wrażenie i na pewno zachęciło najmłodszych do rozwijania wyobraźni twórczej.