Światowy Dzień Uśmiechu

8 października 2020

We wtorek 6 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. Dzieci przedstawiały scenki pokazujące różne emocje, omawiały plansze z emocjami, odgadywały po wyrazie twarzy emocje, składały ludziki zgodnie z podanym hasłem: radość, smutek, złość itp. Oprócz zabaw w grupach, wiele radości wywołała degustacja cytryny – pomimo bardzo kwaśnego smaku, kilkoro dzieci zjadło ją uśmiechając się. Na zakończenie dzieci otrzymały uśmiechnięte buźki oraz wykonały zdjęcia z uśmiechem na twarzy.

Był to naprawdę radosny dzień i oby uśmiech gościł na twarzach naszych  przedszkolaków każdego dnia.